Nowo wybudowane budynki dzięki dofinansowaniom z MEN

Kryterium V Rezerwy Oświatowej w 2021 r. dedykowane jest placówkom, prowadzonym lub dotowanym przez JST w zakresie pomieszczeń do nauki w nowo wybudowanych budynkach oraz nowych pomieszczeniach do nauki pozyskanych w wyniku adaptacji. Dofinansowanie obejmuje wyłącznie zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu.

Zobacz, jak możesz wykorzystać środki pozyskane z dofinansowania Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dzieci na lekcji chemii wykonujące eksperymenty w klasie z wyposażeniem kupionym w ramach rezerwy oświatowej
Pracownia przyrodnicza. Eksperymenty i doświadczenia w szkole podstawowej.

Dzięki odpowiednio wybranym pomocom edukacyjnym nauczyciele mogą w innowacyjny sposób przekazywać wiedzę. Zważywszy na zawartość merytoryczną pomocy, wspierają one ich codzienną pracę. Odpowiednio wybrane pomoce dydaktyczne są stworzone w sposób wspierający codzienną pracę nauczyciela, są zgodne z aktualną podstawą programową i dostarczają uczniom niezbędną wiedzę.

Właściwie dobrane pomoce dydaktyczne wpływają na zaangażowanie podopiecznych oraz relacje uczeń-uczeń, nauczyciel-uczeń. Tego rodzaju materiały można zakupić do placówki właśnie dzięki dotacjom z funduszy Rezerwy Oświatowej.

Warunki w salach lekcyjnych są niezwykle istotnym aspektem efektywnej pracy w szkole. Uczniowie oraz nauczyciele spędzają w nich dużo czasu, w związku z czym warto zadbać o to, aby spełniały normy ergonomiczne. Korzystając z dofinansowania na doposażenie sal lekcyjnych, mamy szansę zapewnić im komfort na najwyższym poziomie. Składając wniosek rośnie szansa na to, by szkoła dołączyła do grona najnowocześniejszych placówek w Polsce.

Dofinansowanie z tytułu V kryterium Rezerwy Oświatowej skupia się na przygotowaniu placówki zarówno pod kątem ucznia, jak i nauczyciela. Celem jest odpowiednie wyposażenie, wspomagające komfort i samopoczucie użytkowników. Dlatego podczas aranżacji należy pamiętać przede wszystkim o ich potrzebach.

Lekcja fizyki na pomocach dydaktycznych zakupionych z dofinansowania Rezerwa Oświatowa
Rezerwa Oświatowa, pomoce dydaktyczne w ramach dofinansowania
Kryterium V Rezerwy Oświatowej

Korzyści dla placówki płynące z dofinansowania

Zobacz, co możesz zrobić dla swojej placówki aplikując o dofinansowanie w ramach V kryterium tegorocznej Rezerwy Oświatowej. Złóż wniosek, aby uzyskać dotację jeszcze w 2022 r.

Nowoczesna pracownia

Wyposaż i doposaż własną pracownię.

Pomoce edukacyjne

Prowadź zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

100% dofinansowania

Skorzystaj ze środków finansowych bez wkładu własnego.

Wzrost zadowolenia

Popraw zaangażowanie uczniów i komfort pracy nauczycieli.

Zaczerpnij inspiracji

Zobacz aranżacje

Wypełniasz wniosek?

Przeczytaj instrukcję