Rekomendowane pomoce do pracowni przedmiotowych

Sprawdź polecane przez specjalistów pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych: biologii, geografii, chemii i fizyki.

Sprawdź

Zyskaj monitor interaktywny insGraf DIGITAL 65” o wartości 8 599,90 za 1 zł!

 

Przy zakupie pakietu EDU LAB SCIENCE lub wybranych produktów powyżej kwoty 70 tys. zł ze strony www.mojebambino.pl/rezerwa-oswiatowa-2020 lub z katalogu Rezerwa Oświatowa

Pakiet EDU LAB SCIENCE

to kompleksowy zestaw narzędzi do pracowni przedmiotowych (fizyki, chemii, biologii, geografii). Innowacyjne produkty wyzwolą aktywność poznawczą uczniów, nauczą stawiania pytań, samodzielnego dochodzenia do wiedzy, przyczynią się do kształtowania postawy badawczej ucznia, umożliwią trening kompetencji społecznych.

Pakiet EDU LAB SCIENCE zawiera:

 • monitor interaktywny insGraf DIGITAL 65 – 4K UHD wraz z uchwytem
 • ponad 500 scenariuszy lekcji i kart pracy,
 • 320 plansz interaktywnych,
 • pomoce do nauki kodowania: 4 roboty Photon,
 • 500 klocków LEGO® Education SPIKE™ Prime wraz z elementami do nauki kreatywnego projektowania,
 • akcesoria niezbędne do przeprowadzenia szeregu doświadczeń chemicznych i fizycznych,
 • setki zdjęć, ilustracji, filmów i animacji,
 • plansze ścienne.

Decydując się na pakiet EDU LAB SCIENCE, pracownie przedmiotowe w Państwa szkole staną się miejscem inspirujących i angażujących zajęć.

Modułowe Pracownie Przyrodnicze to specjalnie opracowane zestawy pomocy naukowych, stworzone we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Koncepcja kładzie nacisk na samodzielne poznawanie świata przez uczniów – poprzez obserwację i eksperymentowanie. Modułowe pracownie przyrodnicze przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w klasach IV-VIII pozwalają na angażujący i aktywizujący sposób zdobywania wiedzy.

Pracując z modułami, uczniowie poznają świat przyrody przez zadawanie pytań i testowanie hipotez oraz samodzielne wyciąganie wniosków. Autorskie zestawy edukacyjne zawierają materiały i scenariusze niezbędne do uczenia praktycznego wraz z systemem przechowywania oraz narzędziami wspomagającymi proces edukacyjny.

Moduł Woda

Moduł Woda to starannie skomponowane mobilne pudełko, stanowiące gotowe narzędzie dla nauczyciela, które pozwala na wykonanie kilkudziesięciu różnych doświadczeń skoncentrowanych wokół tematu wody przez całą klasę. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem Modułu Woda kładą nacisk na samodzielne poznawanie i eksperymentowanie przez uczniów oraz aktywną postawę badawczą, przejawiającą się we wnikliwej obserwacji i praktycznym podejściu do nauki.

Moduł Woda składa się kart pracy dla uczniów, materiałów dla nauczycieli oraz narzędzi niezbędnych do wykonania doświadczeń. Wszystkie doświadczenia zawarte w zestawie odpowiadają na założenia podstawy programowej na lekcjach przyrody, biologii, fizyki, chemii oraz geografii.

Zamów teraz

Moduł Powietrze

Moduł Powietrze – modułowe, mobilne laboratorium opracowane we współpracy z nauczycielami przyrody, fizyki, chemii, biologii i geografii oraz ekspertami z Centrum Nauki Kopernik.

Moduł Powietrze to kompleksowa pomoc edukacyjna  stanowiąca wsparcie w realizacji założeń podstawy programowej z tematyki Powietrza z przedmiotów przyrodniczych. Praca z zestawem angażuje ucznia do zdobywania wiedzy poprzez podejmowanie działań, zachęca do zadawania pytań, stawiania hipotez i formułowania wniosków oraz wzbudza chęć aktywnego poznawania świata przyrody, pozwalając na prowadzenie ciekawych i angażujących zajęć w szkole podstawowej w klasach IV – VIII.

Zamów teraz

Moduł Energia

Moduł Energia to autorski zestaw edukacyjny, przygotowany przez ekspertów z Centrum Nauki Kopernik w odpowiedzi na potrzeby nowoczesnego kształcenia uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej, ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów przyrodniczych.

Angażujące doświadczenia skoncentrowane wokół tematu energii stanowią sposób na wyjaśnienie w prosty i angażujący sposób podstawowych zagadnień związanych z energią i jej przemianami. Praktyczny wymiar doświadczeń wpływa na zwiększenie atrakcyjności zajęć i zwiększenie poziomu zaangażowania uczniów, wyzwalając ciekawość świata i potrzebę samodzielnego poznawania przyrody.

Zamów teraz

Robot interaktywny Photon to zaawansowany technologicznie robot edukacyjny wyposażony w 10 czujników, które umożliwiają zaprogramowanie go na wiele sposobów. Ten interaktywny robot edukacyjny wprowadza dzieci w świat programowania, uczy logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz rozwija kluczowe kompetencje z różnych dziedzin nauki. 

Robot edukacyjny Photon – Moduł Fizyka pozwala wprowadzać nowe technologie do nauki przedmiotów przyrodniczych. Zajęcia z robotem Photon rozwijają logiczne i abstrakcyjne myślenie, ciekawość i postawę badawczą,  umiejętności w zakresie kodowania i programowania oraz umiejętność rozwiązywania problemów na wiele sposobów. Zajęcia z Photonem uczą także zasad fizyki poprzez eksperymenty oraz wykonanie doświadczeń oraz kształtują wieloprzedmiotowe podejście do nauki.

Robot edukacyjny Photon - Moduł Fizyka

Zestaw Moduł Fizyka do interaktywnego robota edukacyjnego Photon pozwala uczniowi poznawać świat i zasady fizyki przez aktywne, wciągające eksperymenty i doświadczenia.

Zestaw Moduł Fizyka składa się z 10-ciu scenariuszy lekcyjnych odpowiadających aktualnemu programowi nauczania dla klas VII-VIII szkoły podstawowej, akcesoriów potrzebnych do wykonania doświadczeń oraz specjalnej aplikacji, która umożliwia nauczycielowi przeprowadzenie doświadczeń i eksperymentów „jednym kliknięciem”.

Specjalnie opracowany moduł Fizyka, umożliwia przeprowadzenie zajęć w klasie, w dwóch grupach doświadczalnych.

 

W zestawie znajdują się karty zajęć, zawierające:

– propozycję doświadczeń wraz z instrukcją wykonania kok po kroku,

– listę potrzebnych narzędzi oraz

– odniesienia do podstawy programowej.

Zamów teraz

Zwiększ bezpieczeństwo swojego Robota Edukacyjnego Photon i wyposaż się w Pakiet ochronny Photon™ Care

Pakiet ochronny Photon™ Care uchroni Twojego Robota

przed uszkodzeniami mechanicznym, takimi jak:

-awaria mechaniki,

-uszkodzenia obudowy,

-pęknięcia,

-zalania,

-zużycia elementów mechanicznych.

 

Kupując Pakiet Ochronny Photon™ Care otrzymujesz:

-5 lat bezpłatnych usług serwisowych i naprawy robota

-wymiana robota na nowego w sytuacji niemożności naprawy robota (max. 1 raz)

*** Pakiet ochronny jest dostępny przy zakupie nowego robota.</p>

Monitory interaktywne insGraf DIGITAL wyróżniające się wysoką jakością, interaktywnością i nowymi możliwościami w zakresie prezentowania danych pozwalają przekształcić monotonne lekcje w innowacyjne i pełne pasji zajęcia. Wykorzystaj możliwości monitora interaktywnego insGraf DIGITAL i twórz wysokiej jakości materiały dydaktyczne, w odpowiedzi na bieżące potrzeby. Modyfikuj przebieg zajęć i zapewnij uczniom dynamiczne i pełne pasji lekcje.

Wysokiej jakości komponenty, wielofunkcyjność, łatwość obsługi, wyposażenie w slot OPS umożliwiający wbudowanie komputera z systemem Windows to tylko wybrane funkcjonalności, wpływające na komfort i wygodę pracy z monitorami interaktywnymi insGraf.

Monitory interaktywne insGraf DIGITAL

Monitory interaktywne insGraf DIGITAL w edukacji to możliwość poprawy efektywności nauczania przez zwiększenie zaangażowania uczniów w proces edukacyjny. Odtwarzając materiały audiowizualne i filmy edukacyjne oraz prezentując grafiki i obrazy w wysokiej rozdzielczości i najlepszej jakości obrazu nauczyciel zwiększa atrakcyjność i dynamikę lekcji. A jak potwierdzają badania, to właśnie  interaktywne metody nauczania wpływają na zwiększenie zaangażowania uczniów i podnoszenie efektywność pracy.

Monitory interaktywne insGraf DIGITAL wyróżnia:

– intuicyjny interface z przydatnymi aplikacjami,

– brak konieczności kalibracji i dodatkowych instalacji,

– funkcja udostępniania ekranu,

– intuicyjna obsługa i komfort użytkowania,

– pakiet programów i aplikacji,

– szerokie możliwości edukacyjnego zastosowania.

Zamów teraz

LEGO® Education WeDo 2.0. to innowacyjny system edukacyjny łączący intuicyjny system klocków LEGO® z przyjaznym oprogramowaniem, kodowaniem za pomocą bloczków i gotowymi scenariuszami zajęć o tematyce środowiska naturalnego, ekologii, zjawisk fizycznych i atmosferycznych oraz zagadnień związanych z inżynierią i programowaniem. Zestaw edukacyjnych klocków do szkół wprowadza uczniów w świat przedmiotów STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) poprzez praktyczne doświadczenia, aktywne metody pracy i nawiązanie do realnych sytuacji z życia codziennego uczniów.

Gotowe pomysły na zajęcia i materiały dla nauczyciela pozwalają realizować podstawę programową z biologii, geografii, fizyki i informatyki. Dzięki temu LEGO® Education WeDo 2.0. nie tylko rozwija umiejętność krytycznego i komputacyjnego myślenia u uczniów, ale stanowi niezbędną pomoc dydaktyczną do klasopracowni szkolnej.

Praca na lekcji z LEGO® Education WeDo 2.0. rozwija:

 

 • umiejętności badania, modelowania i projektowania rozwiązań,
 • zaangażowanie uczniów w naukę przedmiotów ścisłych (m.in. biologii, geografii, fizyki),
 • umiejętności kodowania i programowania,
 • umiejętności pracy metodą projektu,
 • umiejętności współpracy w grupie i prezentacji pomysłów.
Zobacz szczegóły

LEGO® Education WeDo 2.0 do klasopracowni

Wykorzystaj edukacyjną pomoc dydaktyczną LEGO® Education WeDo 2.0 do skutecznej nauki na lekcji biologii, fizyki, geografii i informatyki. Skorzystaj z bezpłatnych materiałów dydaktycznych dla nauczyciela i gotowych pomysłów na angażujące zajęcia, dzięki którym uczniowie będą praktycznie doświadczać zagadnień ze świata nauki.

Zestaw klocków do szkół LEGO® Education WeDo 2.0 to innowacyjna pomoc dydaktyczna dla cyfrowej szkoły. Połączenie tradycyjnych klocków LEGO® z intuicyjną aplikacją daje nieskończenie wiele możliwości projektowania, budowania i testowania dynamicznych konstrukcji i robotów.

Wykorzystaj dofinansowanie w ramach Rezerwy Oświatowej i zamów zestaw edukacyjnych klocków do szkół LEGO® Education WeDo 2.0 do realizacji podstawy programowej z przedmiotów: biologii, fizyki i geografii.

Zestaw zawiera:

 • 280 elementów,
 • smarthub,
 • silnik i  czujniki
 • dostęp do materiałów dydaktycznych dla nauczyciela
Zamów teraz

Zestaw edukacyjnych klocków dla szkół podstawowych LEGO® Education SPIKE™ Prime to innowacyjna pomoc dydaktyczna do realizacji podstawy programowej z zakresu: informatyki, biologii, geografii, fizyki i matematyki. Połączenie bogatego zestawu klocków LEGO® z inteligentnym oprogramowaniem, zaawansowanymi silnikami i czujnikami oraz bazą scenariuszy zajęć i gotowych pomysłów na lekcje pozwala na prowadzenie ciekawych i angażujących lekcji z przedmiotów ścisłych w szkole podstawowej.

Dostosowane do podstawy programowej tematy zajęć i elementy zestawu LEGO® Education SPIKE™ Prime dają uczniom radość z budowania, projektowania i testowania dynamicznych modeli, nawiązujących do praktycznych zagadnień z życia i świata biznesu.

Praca na lekcji z LEGO® Education SPIKE™ Prime rozwija:

 

 • umiejętność myślenia iteracyjnego (np. eksperymentowania, stawiania hipotez),
 • umiejętności kodowania i programowania, 
 • umiejętności pracy metodą projektu, burzy mózgu, współpracy w zespole,
 • umiejętności z zakresu robotyki i inżynierii,
 • umiejętność wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktycznym zastosowaniu,
 • tworzenie rozwiązań z zakresu Inteligentnych Technologii, Internetu Rzeczy,
 • kluczowe kompetencje i przygotowuje do zawodów przyszłości.
Zobacz szczegóły

LEGO® Education SPIKE™ Prime do pracowni

Spraw, by lekcje biologii, fizyki czy geografii w szkole podstawowej stały się pasjonującą przygodą dla uczniów i pozwól im na fascynujące eksperymentowanie i praktyczne doświadczanie świata nauki.

Wykorzystaj zestaw edukacyjny LEGO® Education SPIKE™ Prime do zapoznania uczniów z możliwościami nowoczesnych technologii w życiu codziennym. Intuicyjna aplikacja, zestaw silników i sensorów, gotowe pomysły na zajęcia o różnej tematyce stanowią doskonałe narzędzie dydaktyczne do rozwijania abstrakcyjnego i algorytmicznego myślenia, pracy metodami inżynieryjnymi czy zarządzania bazami danych w nawiązaniu do konkretnych zjawisk w rzeczywistości.


Z zestawem dla szkół LEGO® Education SPIKE™ Prime uczniowie:

 • zbudują robota wspierającego środowisko naturalne
 • stworzą inteligentne systemy do zarządzania np. przesyłkami,
 • poznają metody pracy inżynierów i wynalazców,
 • zbudują rozwiązania ułatwiające codzienne życie,
 • będą programować w języku Scratch,
 • będą pracować w modelu nauczania interdyscyplinarnego.
Zamów teraz

Zobacz pakiety rekomendowanych pomocy edukacyjnych do pracowni przyrodniczych.

Zamów gotowy pakiet, stwórz własny lub modyfikuj pakiet według potrzeb.

Pełna obsługa subwencji u jednego dostawcy

Realizacja Rezerwy Oświatowej od początku do końca u jednego dostawcy

Dodatkowe profity

Zwrot 10% wartości zamówienia lub bon podarunkowy o wartości 10% zakupów

Gwarancja i serwis posprzedażowy

Usługi w zakresie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego zakupionego asortymentu

Wsparcie i doradztwo doświadczonych Konsultantów

Pełne wsparcie oraz indywidualne podejście do każdego zamówienia

Indywidualnie ustalany termin i godzina dostawy

Wniesienie towaru i pozostawienie go we wskazanym  miejscu

Pełne wsparcie techniczne

2 letnia gwarancja, możliwość zwrotu lub wymiany po 10 dniach

https://www.youtube.com/watch?v=4BfKFCOCJe8

Pomoce dydaktyczne rekomendowane w ramach Rezerwy Oświatowej 2020 –

Eksperci polecają: