Rekomendowane pomoce do pracowni biologicznej

Sprawdź polecane przez specjalistów pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych: biologii, geografii, chemii i fizyki.

Sprawdź

Modułowe Pracownie Przyrodnicze

Modułowe Pracownie Przyrodnicze to specjalnie opracowane zestawy pomocy naukowych, stworzone we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Koncepcja kładzie nacisk na samodzielne poznawanie świata przez uczniów – poprzez obserwację i eksperymentowanie. Modułowe pracownie przyrodnicze przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w klasach IV-VIII pozwalają na angażujący i aktywizujący sposób zdobywania wiedzy.

Pracując z modułami, uczniowie poznają świat przyrody przez zadawanie pytań i testowanie hipotez oraz samodzielne wyciąganie wniosków. Autorskie zestawy edukacyjne zawierają materiały i scenariusze niezbędne do uczenia praktycznego wraz z systemem przechowywania oraz narzędziami wspomagającymi proces edukacyjny.

Moduł Woda

Moduł Woda to starannie skomponowane mobilne pudełko, stanowiące gotowe narzędzie dla nauczyciela, które pozwala na wykonanie kilkudziesięciu różnych doświadczeń skoncentrowanych wokół tematu wody przez całą klasę. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem Modułu Woda kładą nacisk na samodzielne poznawanie i eksperymentowanie przez uczniów oraz aktywną postawę badawczą, przejawiającą się we wnikliwej obserwacji i praktycznym podejściu do nauki.

Moduł Woda składa się kart pracy dla uczniów, materiałów dla nauczycieli oraz narzędzi niezbędnych do wykonania doświadczeń. Wszystkie doświadczenia zawarte w zestawie odpowiadają na założenia podstawy programowej na lekcjach przyrody, biologii, fizyki, chemii oraz geografii.

Moduł Powietrze

Moduł Powietrze – modułowe, mobilne laboratorium opracowane we współpracy z nauczycielami przyrody, fizyki, chemii, biologii i geografii oraz ekspertami z Centrum Nauki Kopernik.

Moduł Powietrze to kompleksowa pomoc edukacyjna  stanowiąca wsparcie w realizacji założeń podstawy programowej z tematyki Powietrza z przedmiotów przyrodniczych. Praca z zestawem angażuje ucznia do zdobywania wiedzy poprzez podejmowanie działań, zachęca do zadawania pytań, stawiania hipotez i formułowania wniosków oraz wzbudza chęć aktywnego poznawania świata przyrody, pozwalając na prowadzenie ciekawych i angażujących zajęć w szkole podstawowej w klasach IV – VIII.

Moduł Energia

Moduł Energia to autorski zestaw edukacyjny, przygotowany przez ekspertów z Centrum Nauki Kopernik w odpowiedzi na potrzeby nowoczesnego kształcenia uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej, ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów przyrodniczych.

Angażujące doświadczenia skoncentrowane wokół tematu energii stanowią sposób na wyjaśnienie w prosty i angażujący sposób podstawowych zagadnień związanych z energią i jej przemianami. Praktyczny wymiar doświadczeń wpływa na zwiększenie atrakcyjności zajęć i zwiększenie poziomu zaangażowania uczniów, wyzwalając ciekawość świata i potrzebę samodzielnego poznawania przyrody.

Robot edukacyjny Photon – Moduł Fizyka

Robot interaktywny Photon to zaawansowany technologicznie robot edukacyjny wyposażony w 10 czujników, które umożliwiają zaprogramowanie go na wiele sposobów. Ten interaktywny robot edukacyjny wprowadza dzieci w świat programowania, uczy logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz rozwija kluczowe kompetencje z różnych dziedzin nauki. 

Robot edukacyjny Photon – Moduł Fizyka pozwala wprowadzać nowe technologie do nauki przedmiotów przyrodniczych. Zajęcia z robotem Photon rozwijają logiczne i abstrakcyjne myślenie, ciekawość i postawę badawczą,  umiejętności w zakresie kodowania i programowania oraz umiejętność rozwiązywania problemów na wiele sposobów. Zajęcia z Photonem uczą także zasad fizyki poprzez eksperymenty oraz wykonanie doświadczeń oraz kształtują wieloprzedmiotowe podejście do nauki.

Robot edukacyjny Photon - Moduł Fizyka

Zestaw Moduł Fizyka do interaktywnego robota edukacyjnego Photon pozwala uczniowi poznawać świat i zasady fizyki przez aktywne, wciągające eksperymenty i doświadczenia.

Zestaw Moduł Fizyka składa się z 10-ciu scenariuszy lekcyjnych odpowiadających aktualnemu programowi nauczania dla klas VII-VIII szkoły podstawowej, akcesoriów potrzebnych do wykonania doświadczeń oraz specjalnej aplikacji, która umożliwia nauczycielowi przeprowadzenie doświadczeń i eksperymentów „jednym kliknięciem”.

Specjalnie opracowany moduł Fizyka, umożliwia przeprowadzenie zajęć w klasie, w dwóch grupach doświadczalnych.

 

W zestawie znajdują się karty zajęć, zawierające:

– propozycję doświadczeń wraz z instrukcją wykonania kok po kroku,

– listę potrzebnych narzędzi oraz

– odniesienia do podstawy programowej.

Monitor interaktywny insGraf DIGITAL

Monitory interaktywne insGraf DIGITAL wyróżniające się wysoką jakością, interaktywnością i nowymi możliwościami w zakresie prezentowania danych pozwalają przekształcić monotonne lekcje w innowacyjne i pełne pasji zajęcia. Wykorzystaj możliwości monitora interaktywnego insGraf DIGITAL i twórz wysokiej jakości materiały dydaktyczne, w odpowiedzi na bieżące potrzeby. Modyfikuj przebieg zajęć i zapewnij uczniom dynamiczne i pełne pasji lekcje.

Wysokiej jakości komponenty, wielofunkcyjność, łatwość obsługi, wyposażenie w slot OPS umożliwiający wbudowanie komputera z systemem Windows to tylko wybrane funkcjonalności, wpływające na komfort i wygodę pracy z monitorami interaktywnymi insGraf.

Monitory interaktywne insGraf DIGITAL

Monitory interaktywne insGraf DIGITAL w edukacji to możliwość poprawy efektywności nauczania przez zwiększenie zaangażowania uczniów w proces edukacyjny. Odtwarzając materiały audiowizualne i filmy edukacyjne oraz prezentując grafiki i obrazy w wysokiej rozdzielczości i najlepszej jakości obrazu nauczyciel zwiększa atrakcyjność i dynamikę lekcji. A jak potwierdzają badania, to właśnie  interaktywne metody nauczania wpływają na zwiększenie zaangażowania uczniów i podnoszenie efektywność pracy.

Monitory interaktywne insGraf DIGITAL wyróżnia:

– intuicyjny interface z przydatnymi aplikacjami,

– brak konieczności kalibracji i dodatkowych instalacji,

– funkcja udostępniania ekranu,

– intuicyjna obsługa i komfort użytkowania,

– pakiet programów i aplikacji,

– szerokie możliwości edukacyjnego zastosowania.

Zobacz pakiety rekomendowanych pomocy edukacyjnych do pracowni przyrodniczych.

Zamów gotowy pakiet, stwórz własny lub modyfikuj pakiet według potrzeb.

Pakiet pomocy edukacyjnych
Pracownia fizyczna

Zobacz

Pakiet pomocy edukacyjnych
Pracownia Geograficzna

Zobacz

Pakiet pomocy edukacyjnych
Pracownia Chemiczna

Zobacz

Pobierz katalog Rezerwa Oświatowa 2020